Budućnost napadala i izgubila

Vijesti // 2021-09-17

Naša Budućnost je, u premijernoj utakmici 8. kola domaćeg šampionata, poražena od Jezera rezultatom 1:0 na Gradskom stadionu u Podgorici.

Plavi su imali loptu u posjedi, igrali bolje u oba poluvremena, napadali non - stop, ali jednostavno „bubamara“ nije htjela u mrežu. Sjajne prilike su se ređale, promašivali su ili pogađali stativu ili prečku Vasilije Terzić, Igor Ivanović, Lazar Mijović, Zoran Petrović... I nisu samo promašivali, nego je golman gostiju u pojedinim trenucima branio nemoguće.

Sa druge strane, jedna kontra ekipe iz Plava je bila presudna: Jezero je u 37. minutu postiglo gol preko Mamadua Mendija poslije greške naše odbrane, a domaćini su do kraja susreta zaprijetili još samo jednom.

Tako je naš tim ostao na devet osvojenih bodova iz osam odigranih utakmica, zakazala je opet realizacija, baš kao i protiv Sutjeske i Dečića.

„Stvaramo šanse i promašujemo već duži period, od toga nemamo ništa, ali je nevjerovatno da u svakom meču moramo da primimo gol. Kad ne možemo da postignemo pogodak, nemoj da ga primimo. Bolje bod, nego ništa“, poručio je trener Aleksandar Nedović nakon utakmice, a zatim je dodao.

„Mislim da je ovo najbolji mogući trenutak kada je trebala ovakva šamarčina da nam se desi, kako više ne bismo pričali, nego se „zakopali“ da radimo. Moramo da budemo mnogo agresivniji, pogotovo na stadionu pod Goricom kako bi se zabilježila pobjeda. Jezero je sjajnim odnosom prema poslu slavilo i čestitam rivalu na tome“, jasan je Nedović.

Plavi naredni meč igraju 26. septembra protiv Petrovca na stadionu pod Malim brdom.