Let na plus sedam: Nova pobjeda, opet talentovani Đukanović

Vijesti // 2020-11-29

Budućnost je nakon uvodna tri kola u Telekom 1. CFL osvojila samo tri boda upisavši dva bolna poraza, a onda je u narednih 11 mečeva od moguća 33 boda prigrabila čak 31 dokazavši da ima šampionski gen.

To nije sve - “plavi“ su u seriji od 13 utakmica bez poraza u domaćim okvirima (12 pobjeda, jedan remi), dok na Gradskom stadionu u Podgorici nisu izgubili čak 22 meča zaredom (20 pobjeda, dva neriješena rezultata).

I još malo što se tiče jezika brojki - naš tim je u seriji od pet pobjeda u prvenstvu, a šest računajući Kup Crne Gore.

Snagu Budućnosti pod Goricom u 15. kolu domaćeg loptanja je osjetio Rudar - naši momci su slavili rezultatom 4:2, golove su postigli Miomir Đuričković, Draško Božović, Dejan Zarubica, te debitant u šampionatu 16-godišnji Viktor Đukanović. Novi trijumf je značio da je Budućnost pobjegla na “plus sedam“ u odnosu na prvog pratioca sa utakmicom manje.

Primili smo dva gola, ali pobjeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Mislim da smo zasluženo slavili“, rekao je poslije utakmice šef stručnog štaba Mladen Milinković.

Na samom startu su šutevima prijetili Dejan Zarubica, Miloš Raičković i Igor Ivanović, a onda je napadač Rudara Vuk Striković u 4. minutu iskoristio nepažnju i lošu komunikaciju naše defanzive i stigao je gol za 0:1.

Međutim, rano primljeni pogodak nije poremetio naše momke, već ih je uozbiljio, pa je izjednačenje viđeno samo pet minuta kasnije - Draško Božović je nabacio iz prekida sa lijeve strane sa tridesetak metara, Igor Ćuković i Đuričković su pobjegli odbrani protivnika, a naš Đuri je potpisao prvi gol u dresu “plavih“. Rival iz Pljevalja je pokušao ponovo da povede, plavi momci su se odbranili, a onda su stvarno preuzeli stvar u svoje ruke. I prilike su se samo ređale...

Božović kao dirigent utakmice je u 23. minutu sjajno pronašao Zarubicu, naš centarfor je lijepo gađao glavom, ali je Helić bravuroznom intervencijom spasio čist pogodak. Samo pet minuta kasnije Božović, Ivanović i Zarubica su pripremili šansu za mlađanog Lazara Mijovića, ali je 17-godišnji talentovani ljevak bio neprecizan.

Međutim, u 31. minutu je konačno potpisan preokret - gol za 2:1 je stigao na isti način kao izjednačujući, samo što Đuričković nije dirao “bubamaru“, pa je tako Božović došao do sedme egzekucije u sezoni. Od tog trenutka do kraja prvog dijela uslijedila je opsada gola Rudara. Ivanović je pokušao da uveća prednost, ali nakon što nije uspio to je učinio Zarubica u 34. minutu - Mijović mu je razmakao odbranu, a Dejan je povukao loptu i pogodio.

Budućnost nije stajala - plejmejker Raičković je pokušao za aplauze, Ivanović je čini se bio fauliran u šesnaestercu i sudija je to previdio, a u smiraj prvog dijela naš Rai je na spektakularan način pogodio prečku sa dvadesetak metara uz odbranu Helića.

Primili smo gol poslije naše greške, a to je bila očigledno opomena ekipi. Izuzev toga gola bili smo ozbiljni i dobri u napadu, postigli smo tri pogotka, imali još izglednih situacija da već u prvom dijelu riješimo utakmicu“, rekao je Milinković.

Drugi dio je otvorio Raičković udarcem koji je neutralisao Helić, da bi u 51. minutu Berin Tahirović vratio nadu “rudarima“ da mogu do boda. Ali, sve je to bila samo nada, jer su plavi pritiskali, a Zarubica je imao idealnu šansu da poveća prednost na 4:2. Nakon što su se Božović, Đuričković, Raičković i Luka Mirković igrali lopte, naš napadač je dospio u situaciju “jedan na jedan“, dobro je šutirao, ali je golman Pljevljaka opet bio na visini zadatka.

Zarubicu iz 61. minuta je "ispravio" talentovani 16-godišnji Viktor Đukanović 180 sekundi kasnije - na debiju za prvi tim u prvenstvu je pogodio za 4:2 nakon što je Raičković pogodio stativu poslije loba. Bio je to njegov drugi vezani gol u drugom nastupu za Budućnost nakon što je poentirao u srijedu u Kupu protiv Bokelja. Do kraja utakmice, povratnik Petar Grbić je imao pokušaj za "tri razlike", ali je gađao pored gola.

Drugi dio sigurno nije bio na našem nivou, jer smo igrali dosta sporo, nismo vršili pritisak u napadu, ali jednostavno možda su se i igrači opustili nakon pobjede od 6:0 protiv Bokelja. Ne treba im zamjeriti bilo šta, jer su i oni ljudi. Bitno je da smo brzo postigli gol za 4:2 i izbjegli svaku neizvjesnost. Naravno, pored pobjede važno je što je ponovo 15 igrača dobilo šansu, dok je mladi Đukanović postigao gol. Kada je rezultat dobar olakšava nam da pružimo šansu mlađim igračima kako ne bi trpjeli pritisak već na startu karijere i upadali u neke probleme“, jasan je Milinković.

Budućnost je utakmicu počela u sastavu Dragojević - Đuričković, Babić, Ćuković, Vučić - Mirković, RaičkovićBožović, Ivanović, MijovićZarubica, a priliku u nastavku su dobili Vujačić (od 62. umjesto Zarubice), Đukanović (od 62. umjesto Mijovića), Terzić (od 77. umjesto Ivanovića), Janketić (od 82. umjesto Raičkovića) i Grbić (od 82. umjesto Božovića).

Naš tim naredni meč igra u srijedu, a protivnik je Iskra u Danilovgradu.