Pobjeda nad Arsenalom u Tivtu

Vijesti // 2024-05-05

Naša Budućnost je, u okviru 33. kola domaćeg šampionata, savladala Arsenal u Tivtu sa rezultatom 4:0 – „plavo – bijeli“ su se od početka do kraja pitali za sve na stadionu u Parku i na kraju su zabilježili potpuno zasluženi trijumf.

Naš tim je u vođstvo došao preko Igora Ivanovića nakon asistencije Milana Vukotića u 31. minutu, na 2:0 je povisio Đorđe Despotović sa bijele tačke u 55, koga je prije toga jedan igrač Arsenala rukom osujetio da postigne gol nakon prelijepe akcije Miloša Raičkovića i Luke Mirkovića.

Bio je to dupli dobitak za naš tim – penal i crveni karton.

Nakon vođstva od 2:0 i igrača više, tek je uslijedila dominacija „plavih“, koju su krunisali sjajnim golovima Milan Vukotić u 73. minutu i Vasilije Adžić u 85.

Naš tim tri kola prije kraja prvenstva ima tri boda manje od lidera Dečića, a šef stručnog štaba Ivan Brnović je bio zadovoljan nakon pobjede u Tivtu.

„Dominirali smo tokom cijelog meča, posao nam je olakšao crveni karton kod penala, ali mislim da bismo i bez toga mirno priveli utakmicu kraju. Bili smo mnogo bolji rival, ovo nam puno znači na mentalnom planu, da se vratimo poslije svih dešavanja u klubu. Dugujem veliku zahvalnost stručnom štabu, a najviše igračima, koji su briljirali na terenu“, rekao je Brnović, čija je ekipa utakmicu počela sa tri bonus igrača (Filip Domazetović, Ognjen Gašević, Milan Vukotić), a završila sa šest bonus igrača (Domazetović, Gašević, Vukotić, Lazar Savović, Stefan Đukanović, Vasilije Adžić).