Rastanak sa Milinkovićem, novi trener Brnović

Vijesti // 2024-04-06

Fudbalski klub Budućnost obavještava javnost da se rastao od doskorašnjeg trenera Mladena Milinkovića, te da je na mjesto novog šefa stručnog štaba imenovan Ivan Brnović.

Milinković se prethodnog ljeta vratio u naš klub, vodio ekipu do jesenje titule, a rastanak je uslijedio nakon lošijih rezultata u drugom dijelu sezone i uslijedio je raskid saradnje. Budućnost Mladenu Milinkoviću želi sve najbolje u nastavku karijere!

Sa druge strane, sa Ivanom Brnovićem je dogovoren ugovor do kraja sezone 2024/2025. i 48-godišnji strateg se vraća u klub gdje je već radio kao trener mlađih kategorija.

Pored Omladinske škole Budućnosti, Brnović je na početku karijere bio trener Crvene stijene, vodio je još Igalo, Cetinje, Petrovac, usavršavao se u Kini i Južnoj Koreji, a u aktuelnoj sezoni je sa Jezerom postao najveći hit domaćeg takmičenja, ostavivši tim iz Plava u istorijskoj borbi za Evropu, obezbijedivši tome klubu istorijski plasman u polufinale Kupa.

Klub se još jednom zahvaljuje Mladenu Milinkoviću na svemu učinjenom, a novom treneru želi puno sreće i uspjeha na novom zadatku.