Remi u odličnom derbiju, Nedović: Pravi derbi, imamo za čim da žalimo

Vijesti // 2021-11-28

Najveći derbi domaćeg fudbala u okviru 16. kola je donio dinamičan fudbal i perfektnu atmosferu - koja odavno nije viđena u Crnoj Gori - a na kraju je ispisan neriješen rezultat:

Budućnost - Sutjeska 3:3!

Plavi šampioni su nastupili u oslabljenom sastavu (nisu igrali Raspopović, Ivanović, Terzić, Kordić, Ćuković i Milić), kompletna i iskusnija Sutjeska je vodila tri puta, ali je volja plavih klinaca (pet bonusa bilo u startnih 11 i sedam na klupi) bila toliko jaka da su se sva tri puta vraćali u meč, čak i sa igračem manje, a malo je nedostajalo i za sva tri boda.

„Mislim da je utakmicu pratilo sve što treba da prati jedan derbi, koji treba da njegujemo i dižemo na veći nivo. Vidjeli ste koliko prisustvo publike znači, koliko je bilo tenzija i varnica, ali sve u granicama normale. Tako i treba da izgleda derbi kako bismo ga digli na pravi nivo“, rekao je poslije utakmice naš trener Aleksandar Nedović.

„Plavi“ su na teren izašli u majicama sa likom preminulog Mirze Đurđevića, klub se na video bimu oprostio od pomenutog fudbalera Jezera, kao i od legendi plavih Gana Ćerića i Petra Šanja Ljumovića, a na terenu već u 6. minutu je moglo da piše 1:0 – Andrija Ražnatović je bio u dobroj šansi, ali se Sutjeska odbranila.

Aktuelni lider i najveći naš izazivač u borbi za titulu je zaprijetio preko Janjića, da bi u 19. minutu Jovović pogodio za 1:0, a u 22. Eraković za 2:0.

I kada bi mnogi odustali, učenici Aleksandra Nedovića - nisu! Đukanović je prvi zaprijetio, da bi Miloš Raičković sa bijele tačke smanjio na 2:1. Do kraja prvog dijela, Budućnost se pitala za sve na terenu, pokušali su Petrović i Đukanović, desila se jedna sumnjiva situacija u šesnaestercu Nikšićana, da bi u 45+2' minutu Raičković ponovo pogodio sa penala za 2:2. Prije toga je lukavi Petrović izborio jedanaesterac u duelu sa golmanom Giljenom.

Prvi dio drugog poluvremena je donio dvije velike prilike i sjajan vatromet - Đukanović je u 53. minutu imao dobru situaciju, da bi Đuričković u 60. nakon centaršuta iz prekida zakasnio da pospremi loptu u gol, a bio je tako blizu. Zatim je uslijedio udarac Petrovića, a onda u 70. i crveni karton za Adžića - drugi žuti.

I u toj situaciji, Budućnost nije posustala, Mijović je imao situaciju 1 na 1 u 75, da bi Sutjeska odgovorila udarcem tri minuta kasnije. Nikšićani su brojčanu prednost iskoristili u 81. pogotkom Bubanje nakon prekida, da bi se plavi odmah vratili preko Ražnatovića u 83 - takođe nakon prekida.

Naša Budućnost je odigrala dobar derbi, ali je ostao utisak da je imala konkretnije prilike od protivnika.

„Mislim da imamo za čim da žalimo, jer smo stizali rezultat 0:2 protiv lidera Sutjeske i to bez igrača bez kojih smo igrali. Međutim, kada imate stav i karakter, ne postoji rezultat koji ne može da se stigne. Žalim za našom igrom u drugom dijelu do isključenja Adžića, jer smo imali tri situacije za postizanje gola, a onda sa 10 igrača imamo sjajnu priliku pri rezultatu 2:2. Mislim da smo imali bolje šanse od protivnika, da smo bili smušeni i primili jako naivno prva dva gola. Sve u svemu, moram da budem zadovoljan, posebno reakcijom ekipe, stavom, navijačima... Mislim da smo dokazali zašto smo najveći klub i zašto sa našim klubom nikada nema šale“, jasan je Aleksandar Nedović.

Budućnost je utakmicu odigrala u sastavu: Dragojević, Đuričković, Babić, Adžić, Ražnatović, Mirković, Raičković, Ćetković (87' Sekulić), Petrović, Đukanović (72' Dakić), Mijović (87' Mrvaljević).